»Matura je dan, ko se spomnimo

na vse trenutke, ki smo jih doživeli,

na prijatelje, ki smo jih spoznali,

in na učitelje, ki so nas usmerjali.

Moj čas prihaja, matura je pred vrati,

V glavi različni občutki se mešajo.

Strah, upanje, pričakovanje, veselje,

Vse to so občutki, ki me zdaj spremljajo.

Torej, drage dijakinje, dragi dijaki,

Ne bodite prestrašeni, matura bo mala malica.

Pokazali boste, kaj znate, in uspeh bo vaš,

Z njim pa tudi veselje, ki ob zmagi prihaja.«

(Žiga Merc, 4. š, Vresje 2023)

Letos zaključuje šolanje 75. generacija maturantk in maturantov Gimnazije Ravne na Koroškem.

Uspeh v gimnazijskem programu oz. na splošni maturi je  97 %, kar je precej nad državnim povprečjem (91 %) in na kar smo zelo ponosni.

Kot sta v uvodnem nagovoru ob slavnostni podelitvi maturitetnih spričeval in nagrad šole zapisali Kaja in Maša:« Maturo so to leto opravljali 103 dijaki naše gimnazije, med njimi so vsi zlati po srcu, po kriterijih šolskega sistema pa je pet zlatih maturantov«.

Zlate maturantke in maturant v gimnazijskem programu, ki so dosegli 30 in več točk pa so:

Lenart Jonke Grabner

Urška Vugrinec

Alja Stražišnik

Kaja Vreš

Nuša Kadiš

Uspešne so bile tudi dijakinje v programu Farmacevtski tehnik. Poklicno maturo je uspešno opravilo 13 od 14 kandidatk.

Zlata maturantka je bila Daša Vrhovnik, diamantna pa Larisa Perše, ki je dosegla vse točke. Larisa je na splošni maturi opravila tudi 5. predmet (kemija) z odlično oceno.

Iskrene čestitke vsem maturantkam in maturantom.

Dragomir Benko, ravnatelj

Leonida Konič, pomočnica ravnatelja