V petek, 19. 09. 2014, je v Slovenj Gradcu potekal 16. Mirovniški festival, ki se ga je tradicionalno v okviru UNESCA udeležila tudi naša šola. Slovenj Gradec je edino mesto v Sloveniji z nazivom mesto Glasnik miru. Letošnji naslov Mirovniškega festivala je bil »Živi. Življenje. Zdravo.« . Z Mirovniškim festivalom smo obeležili Svetovni dan miru in 25. letnico podelitve naziva Glasnik miru. Na stojnicah na Trgu svobode se je predstavilo skoraj štirideset društev, nevladnih organizacij, klubov, šol, drugih organizacij ter posameznikov. Predstavnice naše šole – dijakinje 3.b. razreda – so za ta namen spekle pecivo, ki so ga nato podarjale na stojnici. Imele so tudi delavnice za otroke, kjer so lahko izdelali golobčke. Tudi za starejše se je našlo nekaj, saj smo na stojnicah delili publikacije naše šole. Za še boljše vzdušje sta poskrbela Matic Kadiš in Nejc Švajger, ki sta na odru odlično predstavljala našo šolo. Poleg njiju se je še predstavilo gledališče KU KUC z otroško predstavo Kravica in kislica, ljudske pevke Lastovke in pevski zbor Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije, učenci slovenjgraških osnovnih šol, dijaki Šolskega centra Slovenj Gradec in Muta. Festival se je na način neposrednega »video-streaminga« v organizaciji Mednarodnega združenja mest Glasnikov miru (IAPMC) povezal tudi z drugimi evropskimi in svetovnimi mesti.

zapisala Vesna Žebrek, 3.b

(Visited 5 times, 1 visits today)